Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Rozhovory - Devátý rok Radia Proglas
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Při poslední cestě do Brna jsem se zastavil v Rádiu Proglas a s paní Marií Blažkovou – vedoucí vysílání – jsem uskutečnil tento krátký rozhovor.

Jaké změny přinese tento rok ve vysílacím schématu?
Po osmiletém působení jsme samozřejmě již zvážili funkčnost a potřebnost našeho vysílacího schématu. Letos tedy nějaké výraznější změny již neplánujeme. Pouze po skončení vzdělávacího cyklu nad dokumenty II. vatikánského koncilu bychom rádi zařadili nový cyklus věnovaný křesťanským osobnostem Evropy. Bude to cyklus vytvořený ve spolupráci s biskupstvím v Brně a předními odborníky na církevní dějiny.

Jak je to s licencí na vysílač Ještěd, odkud je vaše rádio poslouchatelné v litoměřické diecézi?
Licence je prodloužena na další léta.Vysílač Ještěd je již dnes finančně soběstačný, ačkoliv to tak v prvních letech nebylo a jeho provoz byl dotován z Moravy. Dnes je již situace dobrá.

Tato zpráva jistě potěší a povzbudí mnohé z lidí v litoměřické diecézi, kteří vaše rádio používají jako mnohdy jediné liturgické spojení s církví, když se nemohou dostat do kostelů!
Jeden ze stěžejních úkolů Radia Proglas je poskytování společenství těm, kteří nemohou pro svoje stáří nebo zdravotní stav být zapojeni do plného života farnosti. Proto jsme rádi, když máme takových posluchačů hodně a tímto je zdravíme.

Jaký prostor mají ve vašem rádiu pořady z litoměřického studia Štěpán, které bylo nedávno zřízeno?
Bohužel zatím nepatrnou. Studio se po svém nedávném otevření začalo teprve rozbíhat. Ale vzhledem k tomu, že otec Martin Davídek, který byl iniciátorem pro založení tohoto studia, byl z Litoměřic náhle přeložen, studio Štěpán momentálně funguje jen velmi málo. Otec Martin je nyní farářem v Děčíně, a tak je spolupráce komplikovaná a vysílání se nám bohužel omezilo. Zatím máme ze studia Štěpán jen příležitostné zpravodajské informace. Ale do budoucna také počítáme se studiovými pořady, které se budou v Litoměřicích tvořit a budou zachycovat život ve vašem regionu.

Jistě společně věříme, že přeložený P. Martin se po všech změnách opět ujme práce pro vaše rádio a pro naši diecézi a nový otec biskup Pavel bude vaše rádio jistě podporovat.
Na to se ho určitě ještě sami zeptáme, až s otcem Posádem uděláme v dohledné době za naše rádio rozhovor.

Děkuji za milé podvečerní přijetí ve vašem rádiu a v únoru nashledanou v Litoměřicích na svěcení našeho nového otce biskupa, na kterém jistě vaše rádio nebude chybět.

Uveřejněno: 22.3.2004     Počet přečtení: 3944
Články tohoto autora:
Zpět na minulou stránku