Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Svěcení biskupa - Mons. Josef Koukl
Mons. Josef Koukl
Mons. Josef Koukl (vlevo) a J. Em. Miloslav kardinál Vlk (vpravo). Foto Jan RosenauerDrazí moji,
ještě asi tak hodinu ve funkci administrátora diecéze, než bude vysvěcen náš nový 19. biskup litoměřické diecéze, se vás odvažuji pozdravit.
Chtěl bych se napřed omluvit za dvě věci. Jednak se nám nepodařilo víc nafouknout katedrálu. Omlouvám se hlavně těm, co jsou tam před katedrálou. Katedrála byla před třemi sty lety tak vybudována a nedala se zvětšit. Druhá omluva je za to, že není ještě teplejší počasí. S tím jsem také nemohl nic dělat i když jsem chtěl, aby to bylo později. Ale Pán nám dává vždy takové počasí, jaké jde. Myslím, že to vydržíte, zvlášť když tam venku máte pod stanem čaj ještě s nějakým tím přídavkem.
A tak bych chtěl pozdravit vás skutečně srdečně, nejvíc ovšem otce kardinála. který bude hlavním světitelem, otce arcibiskupa Jana z Olomouce, všechny spolubratry biskupy, kněze, jáhny, řeholní sestry, všechny naše hosty, také z ekumeny. Nejen od nás, také z ciziny. Nejdříve Slovensko, ti mi rozumějí, z Polska také. Ale protože jsou i z Německa: So möchte ich auch… Srdečně zdravím všechny naše přátele z Německa, všechny biskupy, zejména našeho dřívějšího nuncia, který nyní přijel z Berlína. Děkuji Bohu, že jste přijeli. Také zástupce dnešního nuncia, mons. Okolo, který je zde. Také biskupy z Rakouska, všechny milé hosty a přejeme si krásné, společné prožití slavnosti.

Bůh nám k tomu pomáhej.

Uveřejněno: 15.4.2004     Počet přečtení: 3263
Články tohoto autora:
Zpět na minulou stránku