Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Svěcení biskupa - Kraj chce s biskupstvím spolupracovat
Miroslav Zimmer
Hejtman ústeckého kraje pan Jiří Šulc při rozhovoru s J. Em. Miloslavem kardinálem Vlkem před biskupskou rezidencí. Foto Jan RosenauerK hostům biskupského svěcení v Litoměřicích patřil i hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Také on poblahopřál novému sídelnímu biskupovi a očekává, že kraj bude s biskupstvím rozvíjet další spolupráci.
Ačkoli má kraj teprve tříletou historii, zatímco biskupství oslaví příští rok 350 let své existence, musíme vedle sebe existovat jako partneři.
Myslím, že bychom měli spolupracovat už i proto, že máme jedno společné – a tím je starost o občany, zejména o ty slabé, bezbranné, opuštěné. Samozřejmě krajská nebo místní správa či samospráva v jiné rovině, ve které jde spíš o materiální záležitosti. Je ale vhodné a žádoucí spojit v tom síly a zkušenosti a v neposlední řadě i prostředky. I o to jsem poprosil nového biskupa a zároveň poděkoval odstupujícímu, kterého si velmi vážím.
Nevím, jestli on je zrovna tím tradičním představitelem církve, ale mě si zcela získal svou otevřeností a lidskostí, myslím, že to je velmi vzdělaný, vstřícný a moudrý člověk, řekl po litoměřické slavnosti hejtman J. Šulc.

Uveřejněno: 7.5.2004     Počet přečtení: 32767
Zpět na minulou stránku