Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Rozhovory - Knihkupectvi U sv. Antonína v Liberci otevřeno!
Bratr Felix OFM
Bára Staňková za pokladnou, foto Zdeněk GlaserNové liberecké knihkupectví bylo otevřeno 28. listopadu v „domečku“ vedle arciděkanské fary v Kostelní ulici 9/7. To, že stojí právě vedle sídla duchovní správy, není náhoda. Jeho název zní Karmelitánské knihkupectví a z toho jasně plyne, jaký druh knih v něm převažuje. Vedoucí prodejny Mgr. Báru Staňkovou jsme poprosili, aby vám prodejnu trošku představila.

Bára Staňková: Dnes bylo otevřeno pouze přízemí prodejny. První patro a galerie se připravují k otevření v půlce prosince. V přízemí se budou nacházet především novinky a pak beletrie, dětská literatura a literatura pedagogická a psychologická. Mešní víno najdete v přízemí, ale svíce a ostatní devocionálie, stejně jako teologická literatura budu v prvním patře. Tam bude i literatura historická, filosofická. V prvním patře bude také místo, kde se dá v klidu posedět a prohlédnout si publikaci, o kterou má čtenář zájem, a kde si může zakoupit studené i teplé nápoje. Z prvního patra může zákazník jít ještě výš do druhého patra na galerii, kde se budou konat různé výstavy. Ráda dám prostor např. začínajícím mladým umělcům.

Připravujete také nějaké zajímavé besedy s autory?
Samozřejmě. Už 14. prosince uvítáme u nás herce Radovana Lukavského, který přijede se svou vnučkou Klárou Lukavskou. Budou podepisovat druhé, přepracované vydání své knihy „Rozhovory s dědečkem“, kterou vydalo právě Karmelitánské nakladatelství.

Chtěl bych se zeptat ještě na to, z kolika nakladatelství budou vaše knihy?
Přesný počet nevím, ale v prodeji budou knihy např. z nakladatelství Academia, Prostor, Portál, Gloria, Krystal, Cesta, Samuel, Vyšehrad, Česká biblická společnost, Matice cyrilometodějská, Librex, Libri, Nové Město, Argo, Odeon, …

Co když zákazník bude chtít nějakou knížku, kterou nemáte?
Vynasnažíme se žádného zákazníka neodmítnout. Nebudeme-li mít knížku přímo v knihkupectví, využijeme nejprve naši karmelitánskou distribuci a nebude-li ji mít ani ta, obrátíme se na distributory a nakladatele jiné.

Interiér v prvním patře, foto Dominik FišerV Liberci je velká konkurence. Váš ředitel P. Jan Fatka oné památné neděle, kdy poprvé do Liberce přijel, prošel brzy ráno městem a napočítal osm knihkupectví jen v centru. Jedno od té doby ubylo a vy jste přibyli.
Uvědomujeme si velkou konkurenci, ve které musíme obstát. Ale současně se na každého zákazníka těšíme. Slibujeme, že nikdo od nás neodejde s nepořízenou.

Otevřeno:
Po – Pá 9.00 – 18.00
So 9.00 – 12.00
Ne (první v měsíci) 9.00 – 12.00

Adresa: Kostelní 9/7, Liberec, tel.: 485 104 064, e-mail: liberec@kna.cz, http://www.ikarmel.cz

Ptal se bratr Felix OFM, zkráceno a upraveno z časopisu Obrázek libereckých farností

Uveřejněno: 18.1.2006     Počet přečtení: 14511
Zpět na minulou stránku