Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Rozloučení s internetovou Zdislavou
Dominik Fišer
Podobně jako se Michal Podzimek, bývalý šéfredaktor, se Zdislavou rozloučil na přelomu roku, činím tak i já o necelé dva měsíce později z postu tvůrce a správce Zdislavy internetové.
Internetová Zdislava vyvstala mým úsilím před třemi roky z popela, celý projekt byl od začátku až do konce taková jedna malá „one man show“. S rozjezdem mi tenkrát ještě pomáhali Viktor Matys, tvůrce prvního webu Zdislavy, s Honzou Mackem. To dobou zastupovala Zdislava na internetu celou naši diecézi, protože o webu biskupství se ještě ani neuvažovalo a můj nápad jej vytvořit byl odmítnut několik dní před plánovaným jednáním, načež po jisté době web opravdu vznikl, nikoli však mým přispěním.
Jak Zdislava začala, tak i bohužel končí, i když nevím, jestli slovíčko „bohužel“ je úplně na místě. Biskupství si našlo člověka naprosto oddaného jeho názorům a „prověřeného“, a já se s radostí a nostalgií zbavuji břemena, které jsem po tři roky ochotně nesl. Má práce byla zcela dobrovolná, bez nároku na odměnu, jak se tak říká: za „zaplať Pán Bůh“, a když už jsem v posledních týdnech neslyšel ani to, ale pouze neustálé stížnosti a pohrdání mojí obětavou prací… Změna poměrů ve vedení Zdislavy mě nakonec donutila k odchodu a k ukončení spolupráce.
Biskupství nového člověka zaplatí, web Zdislavy také, dá-li Pán Bůh bude koupena doména, budou nové modernější a kvalitnější stránky (nezmění-li na biskupství plány). Jen samé přínosy, toto by se za mého působení v životě nestalo, konečně se, bohužel předpokládám, že s velkou nelibostí, usype nějakých pár drobných taky do něčeho jiného, než jen na opravy padajících prázdných kostelů a far. Zkuste si sami odhadnout, kolik asi peněz z diecézního rozpočtu jde do internetu a šíření křesťanství touto, v dnešní době nejpřístupnější a nejjednodušší cestou. Katecheta osloví deset nebo dvacet dětí ve farnosti, z nichž polovina v pubertálním věku od církve odejde, na internetové stránky Zdislavy denně zavítá přes 40 návštěvníků a (skoro) každý na ně může zavítat rovnou z pohodlí svého domova, a to 24 hodin denně.
Má práce byla dobrovolná, proto ji také dobrovolně končím. Pro některé z vás to možná bude potěšením, jiní budou skákat do stropu, někomu spadne kámen ze srdce, někdo bude i litovat, to už tak bývá. Budu své síly raději věnovat užitečnějším aktivitám, než abych podporoval časopis, napíši to na rovinu, porušující svobodu slova. A jak psal Michal Podzimek ve svém zcenzurovaném rozhovoru pro lednovou Zdislavu, „Podzimek nezapomíná“, přidávám se k němu svým Fišer také nezapomíná. Od Zdislavy si dávám přestávku ne na dva roky, ale nadoživotí (je otázkou čí).
Lednové číslo bylo poslední, které na internetu vyšlo mým úsilím. Stávající stránky na internetu poběží jako archiv ještě do spuštění „nové“ Zdislavy a poté budou zrušeny a přesměrovány na novou adresu. O vycházení Zdislavy na internetu se pro vás od nynějška bude starat Tomáš Chlouba, který mě nahradí.
Věřím, že mnoho z vás bylo s našimi stránkami spokojeno a byly pro vás přínosem, a děkuji velice všem, kteří mě v mém úsilí podpořili.

Necenzurováno

Uveřejněno: 25.3.2006     Počet přečtení: 2463
Články tohoto autora:
Zpět na minulou stránku