Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Turnaje Orla Zdislavské župy ve stolním tenise
Vít Jůza
Zástupci celkem 7 orelských jednot se setkali na Turnaji Orla župy sv. Zdislavy ve stolním tenise jednotlivců a družstev – Kvalifikaci ústředních turnajů Orla pro župu Brynychovu, Orlickou, Stojanovu a sv. Zdislavy v orlovně v Lomnici nad Popelkou 18. února 2006.
Hráči 4 jednot z místního semilského okresu, i výkvět orelských jednot z Orlice a Vysokého Mýta. Nemenší obdiv a dík ale jistě patří i družstvu seniorů z Lomnice nad Popelkou, které i ve městě plném sněhu, ledu a břečky dopravilo do orlovny dostatek materiálu pro posilnění třicítky lidí.
Po deváté hodině dopolední nejprve po krátkém uvítání a promluvě proběhly turnaje družstev mužských kategorií: v ženských kategoriích bylo přihlášeno jediné družstvo žen. Pro rychlý průběh turnaje byl proposicemi stanoven vyřazovací systém, hra jednotlivých zápasů na dvě vítězné sady ze tří, zařazení případné čtyřhry až po dvouhrách, hra jednotlivých utkání jen do dosažení většiny dosažitelných bodů, případně jen do stavu 3:0, nakonec však po domluvě turnaje juniorů a žáků byly odehrány každé družstvo s každým a celkem se to stihlo (výsledky byly poměrně jednoznačné). Naproti tomu v kategorii mužů dva zápasy ze tří skončily 5 : 5, v prvním případě rozhodl rozdíl jedné sady, v druhém pak míčky.
K tomu, aby si všichni dosyta zahráli, pak sloužil odpolední turnaj jednotlivců, hraný v jediné skupině šestikolově švýcarským systémem, jednotlivé kategorie pak byly zvlášť vyhodnoceny, částečně hned na místě, celé výsledky pak byly dozpracovány dodatečně, jelikož zaslání kompletních výsledků a diplomů poštou se jevilo pro účastníky přijatelnější než čekání na ně na místě. Vítězná družstva i nejlepší žák si své poháry ovšem odvezli s sebou.

Uveřejněno: 27.3.2006     Počet přečtení: 2203
Články tohoto autora:
Zpět na minulou stránku