Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Obnovit naději

 
Americká biblická společnost nabízí útěchu Božího slova těm, kteří přežili hurikán Katrina.
Ilustrační fotoPodívejte se do očí matky oddělené od svého dítěte, do očí mladého muže, který ztratil práci, a do očí dětí žijících v nouzovém příbytku tisíce kilometrů od svého domova, který už neexistuje – a uvidíte strach a beznaděj. Američané přispěli kolem 1,2 miliardy dolarů, aby uspokojili fyzické potřeby více než milionu lidí bez domova v Luisianě a v celé oblasti zasažené hurikánem. Vyjádřili tím svou sounáležitost podobně jako s oběťmi tsunami na začátku roku. Ale co udělat pro duchovní zdraví těchto přeživších? Jak můžeme obnovit jejich naději?
Dorris Ellisová pracovala jako dobrovolnice a předávala Bible od Americké biblické společnosti lidem čekajícím ve frontě na pomoc od Federální agentury pro řízení záchranných prací. Řekla o tom: „Lidé stáli ve frontě, když dostali do ruky Bibli, a někteří se hned pustili do čtení. Byla to pro ně velká posila.“
„Ti, kteří přežili řádění hurikánu Katrina, toho potřebují hodně – především jídlo, vodu a přístřeší. A lidé z celé Ameriky jim otevřeli svá srdce a domovy,“ říká Dr. R. Lamar Vest, předseda výboru Americké biblické společnosti. „Jenže oni také potřebují naději, která je naprosto nezbytná, aby člověk mohl začít znovu.“
Dobrovolníci rozdali víc než 700 000 Biblí, Nových zákonů a částí Písma evakuovaným.
Americká biblická společnost připravila pro ty, kteří přežili katastrofu po hurikánu Katrina, speciální verzi biblické brožurky „Bůh je naše útočiště a síla“. Doposud bylo distribuováno 246 000 výtisků v angličtině a 50 000 ve španělštině. „Naším cílem je, aby každý dostal Bibli, a chceme také nahradit Bible, které byly zničeny v poškozených kostelích,“ říká Dr. Vest.
Radost každého člověka, který dostane do ruky Boží slovo a chystá se znovu budovat svůj život, dává příslib do budoucna.

Uveřejněno: 29.3.2006     Počet přečtení: 2260
Zpět na minulou stránku