Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Horní Maxov – obec, pro kterou byl napsán scénář k filmu Zapomenuté světlo. Zapadákov všech zapadákovů, kde v roce 1963 zařídil stát v budově bývalé školy ústav pro mentálně postižené muže a kam internoval desítky řeholních sester Institutu Blahoslavené Panny Marie („Anglické panny“).
(23.2.2003)
Jan N. Šobáň
Úplný kout naší diecéze, rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, pro spoustu z nás diecézanů neznámý kraj, malebné údolí řeky Jizery a mladý kněz dp. Vít Jůza. Všechny tyto charakteristiky patří Loukovu nad Jizerou, farnosti, která zahrnuje věřící pěti vesnic rozložených podél Jizery. Využil jsem svého prázdninového pobytu v těchto místech a strávil v Loukově s dp. Jůzou příjemné dvě hodinky, během nichž jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí.
(3.1.2003)
 
Dne 19.9.1996 byla uzavřena smlouva o dlouhodobém pronájmu fary, kostela a přilehlých pozemků v Žibřidicích v libereckém vikariátu. Jedná se o státem chráněnou památku v barokním stylu s prvky renesance, kterou jsme se zavázali uvést do původního stavu. Značnou část z několikamiliónových nákladů na opravu poskytuje práce narkomanů, pro něž je součástí léčebné kúry.
(2.1.2003)
 
Přečtěte si...
(31.12.2002)
P. Jiří Voleský
Pokračování povídání o Josefovi, jehož první část vyšla v minulém čísle Zdislavy.
(31.12.2002)
Jan Rosenauer
Trmický kostel, foto: Jan RosenauerTrmice jsou samostatným městem v těsném sousedství Ústí nad Labem. Od krajského města se oddělily teprve před několika lety a jezdí tam stále ústecká městská doprava. Nyní zde působí v duchovní správě otec Jiří Voleský, kterého čtenáři Zdislavy znají jako autora pravidelných biblických témat.
(22.12.2002)
 
Přečtěte si...
(22.12.2002)
Milada Veselková
Na začátku listopadu jsme slavili svátek svatého Martina. V tento den obvykle slýcháváme o jeho milosrdném a dobrém skutku, když se s mrznoucím chudákem rozdělil o svůj vojenský plášť. Při té příležitosti jsem si vzpomněla na několik popovodňových příhod z nedalekého okolí, i když i v jiných postižených místech podobných příhod byly stovky.
(22.12.2002)