Zdislava Zdislava - http://www.biskupstvi-ltm.cz/zdislava
 
Rubrika: Rozhovory
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Na „horkém křesle“ litoměřického biskupa, foto P. Antonín ForbelskýTisková konference s P. Pavlem Posádem
Na Tři krále o krok dále, říká pranostika. Když byl na Štědrý den 2003 jmenován novým biskupem otec Pavel Posád, nevěděli o něm mnozí téměř nic. Na Tři krále jsme se však o pár kroků dál v poznávání našeho nového pastýře dostali tím, že se představil na první oficiální tiskové konferenci v Brně.
(23.2.2004)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
P. Miloš Raban, foto P. Michal PodzimekRád bych vám, milí čtenáři, představil duchovního otce ThDr. Miloše Rabana tak, jak ho ještě neznáte. Je knězem, doktorem teologie, ředitelem Mezinárodního centra duchovní obnovy v Hejnicích, ale navíc má ještě krásnou zálibu. A o ní bude dnes řeč.
(17.11.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Foto archiv Petra KolářeDruhá část rozhovoru uveřejněného v minulém čísle Zdislavy, první část naleznete zde.
Již za mého kratičkého kaplanského působení v Chomutově jsem poznal mladého muže, kterého vám chci tímto rozhovorem představit. Dnes žije šťastně se svojí mladou rodinou nedaleko moravského Velehradu, ale občas zavítá i do své rodné diecéze.
(6.10.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Již za mého kratičkého kaplanského působení v Chomutově jsem poznal mladého muže, kterého vám chci tímto rozhovorem představit. Dnes žije šťastně se svojí mladou rodinou nedaleko moravského Velehradu, ale občas zavítá i do své rodné diecéze. Při jedné z jeho návštěv jsem ho požádal o rozhovor, protože mladých křesťanů s jeho vzděláním a politickým rozhledem nemá církev mnoho.
(30.8.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
P. František Kocman, foto: Michal PodzimekNarozen v roce 1936, na kněze vysvěcen v roce 1961. Již přes dvacet let působí jako kněz v srdci Českého ráje v Rovensku pod Troskami. Má pečlivě opravený kostel i rozsáhlou farní usedlost, ve které nechybí ani kůň, miluje práci s lidmi i se dřevem. Nedávno se možná proti své vůli dostal do mnoha médií. Toto je P.František Kocman, za kterým jsem se v letošním máji vypravil, abych pro vás připravil následující rozhovor.
(11.7.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
P. Rudolf PreyS diktafonem jsem se rozjel za P. Rudolfem Preyem do Postoloprt, místa v naší historii tolik zkoušeného tragédiemi našeho národa. Dnešní rozhovor s otcem Rudolfem bude spíše osobnější a věřím, že vám pomůže hlouběji nahlédnout do problematiky života nás, kněží působících v litoměřické diecézi.
(10.6.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Kostel svatého Mikuláše v LounechStavitel lounského chrámu Benedikt Rejt (vladislavská gotika – poznámka redakce) tento kostel stavěl s biblickou myšlenkou: „Mistře je dobře, že jsme tady!“ (Lk 9, 33). Stavba je proto završena třemi stanovými věžemi. Pro dnešní rozhovor jsem se, milí čtenáři, vydal až na druhý konec diecéze – do Loun, kde již jedenáctým rokem působí jako vikář P. Werner Horák. Je členem diecézní kněžské rady a liturgické komise.
(24.4.2003)
P. Michal Podzimek, šéfredaktor
Vážení čtenáři, jak asi někteří z vás vědí, v minulém kalendářním roce zemřel P. Jan Pohl (narozen 1921, vysvěcen na kněze 1946), který dlouhá desetiletí působil v malém severočeském městečku Cvikov. Do zanedbané a opuštěné fary nastoupil nový kněz – současný farář ThLic. Petr Kubíček, JC.D. Jednoho deštivého lednového dne jsem se za ním vydal na návštěvu a při té příležitosti vznikl následující rozhovor...
(14.3.2003)